Mielno - gdzie się znajdują, jakie atrakcje, jakie godziny otwar

Mielno

Mielno to znane i lubiane przez wielu Polaków nadmorskie letnisko - niektórzy nazywają je "Polska Ibiza". To miejsce ukochali sobie raczej ludzie młodzi, spragnieni nocnego życia -  wieczorem Mielno rozbrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek, w ciągu dnia tez nie brak typowych, nadmorskich atrakcji. Od 1 stycznia 2017 roku Mielno razem z Unieściem stanowi jedno miasto - Mielno. Łączy je długa na 3 kilometry nadmorska promenada, wzdłuż której działa wiele barów, smażalni, budek z lodami, goframi, kafejek a także kiosków z pamiątkami i miejsc rozrywki.

Co warto zobaczyć odwiedzając Mielno?

PLAŻA

Największa atrakcją Mielna jest oczywiście nadmorska plaża - rozległa i piaszczysta, tylko gdzieniegdzie leżą na niej nieduże, kolorowe kamyki. Na plaży wczasowicze bardzo często spotkać mogą kutry rybackie tutejszych rybaków (przystań rybacka w Unieściu), na dzieci czekają zjeżdżalnie i konstrukcje dmuchane.

JEZIORO JAMNO

Dodatkową atrakcją miejscowości jest duże, przybrzeżne jezioro Jamno - z płytkimi, spokojnymi wodami - sprawia że licznie bywają tu wielbiciele sportów wodnych i wędkarze. Jezioro stanowi także ostoję wielu gatunków ptactwa wodnego - spotkać można tu czaple siwe, perkozy, łabędzie i różnorodne gatunki dzikich kaczek.

POMNIK MORSA (ul. Kościuszki) I JELENIA (ul. Chrobrego 10)

Pomnik Morsa - jest to symbol pasjonatów zimowych kąpieli. Co roku miejsce to przyciąga tłumy chętnych. Pomnik zlokalizowany jest przy głównym zejściu na plażę. 

Pomnik Jelenia - jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów Mielna. Mówi się nawet, nieoficjalnie, że jest to symbol tego miejsca. To pamiątka po polowaniu zakończonym sukcesem. 

ESCAPE ROOM MIELNO 

W Mielnie znajdują się trzy miejsca, w których można doświadczyć całkiem nowej atrakcji, jaką jest tajemniczy pokój, w którym razem z zespołem musicie odszukać, w określonym czasie, klucz, który otwiera drzwi. W Mielnie masz możlwiość skorzystania z zabawy w: Escape Room Monster House, Escape Room CZACHA, Out Of The Box Escape Room.

PIERNIKOWY DOM DO GÓRY NOGAMI (ul. Kościuszki, tel. 574 312 318)

Coraz bardziej znaną i popularną atrakcją jest dom do góry nogami. W Mielnie również powstało takie miejsce, jednak nie jest to zwykły dom. Budowla oraz jej wyposażenie wykonane są z elementów odzwierciedlających słodkiego piernika. Uwaga przed wejściem siedzi Baba Jaga, która pilnuje swojego domku z piernika. Jest to idealna atrakcja dla całej rodziny.

Godziny otwarcia:

  • od 09.00 do 22.00.

Ostatnia aktualizacja - styczeń 2019 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielenko.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

158 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 521 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0