Chłopy- gdzie się znajduję, co warto tu zobaczyć, jakie są najci

Chłopy to nieduża miejscowość turystyczna położona na zachód od Mielenka. W odróżnieniu do innych nadmorskich letnisk w Chłopach zachowało się wiele zabytkowych, pochodzących z XIX-tego stulecia chałup, o tradycyjnej dla tego regionu konstrukcji szkieletowej. Aby jeszcze bardziej podkreślić historyczny charakter miejscowości wzdłuż ul. Kapitańskiej można spotkać tablice pokazujące i opisujące wygląd Chłopów z dawnych lat. Jest tu mapa przedstawiająca Chłopy z 1930 roku, tablice pokazujące losy domostw istniejących do dziś oraz wiele ciekawostek historycznych dotyczących miejscowości. Kiedyś Chłopy to była typowa wieś rybacka. I dziś znajduje się tu przystań rybacka, a kutry rybaków można spotkać na plaży. 

Co warto zobaczyć w Chłopach?

PLAŻA

Główna atrakcją Chłopów jest szeroka, czysta, piaszczysta plaża, oddzielona od miejscowości pasem niedużych wydm, z trawami oraz lasem sosnowym, stwarzającym, razem z nadmorskim powietrzem przesyconym jodem charakterystyczny nadmorski mikroklimat. Latem działa na plaży strzeżone kąpielisko. 

MOLO

Kolejną atrakcją jest nowo wybudowane 90-metrowe molo. Jest to idealne miejsce na spokojne spacery, które pozwolą wzmocnić nasz organizm o zdrowy jod, wdychany w świeżym, morskim powietrzu. Dodatkowo warto wybrać się tutaj na piękny zachód lub wschód słońca. 

ATRAKCJE DLA AKTYWNYCH

Chłopy to miejscowość, którą polubią aktywni wczasowicze - przez miejscowość przechodzą szlaki turystyczne i szlaki rowerowe, a przy ulicy Morskiej jest siłownia plenerowa wyposażona w 16 urządzeń do ćwiczeń. Obok siłowni usytuowany jest plac zabaw. Do dyspozycji wczasowiczów jest również duża wiata grillowa.

ŚCIEŻKA HISTORYCZNA 

Odwiedzając Chłopy warto wybrać się na spacer wzdłuż ulicy Kapitańskiej. Można tu wzbogacić swoją wiedzę historyczną na temat tej miejscowości. Przy ulicy ustawione są tablice historyczne, które ukazują i opisują wygląd Chłopów z dawnych lat. 


Ostatnia aktualizacja - maj 2023r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mielenko.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

232 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 487 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0